Pozoruhodné je, že celý skandál kolem státem řízeného dopingu vyvolal jeden člověk − Grigorij Rodčenkov, šéf moskevské antidopingové laboratoře. Ten ve skutečnosti vedl sofistikovaný dopingový program, který měl zajistit, že na domácích olympijských hrách v Soči ruští sportovci získají největší počet medailí.

Rodčenkov se nyní skrývá v USA a spolupracuje s komisí Mezinárodního olympijského výboru, která má právo diskvalifikovat sportovce.

V Rusku proti němu bylo zahájeno trestní stíhání a oficiální představitelé naznačují, že si vymýšlí, aby v USA získal politický azyl. S tím však olympijský výbor nesouhlasí. "Disciplinární komise došla k závěru, že nehledě na jeho motivy a prohřešky v minulosti doktor Rodčenkov mluvil pravdu, když vysvětloval fungování systému dopingu, který řídil," píše se v prohlášení komise MOV.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.