Máme za sebou rok, kdy to vypadalo, že ceny a kvalita mobilních služeb budou rozhodovat volby. Na tři dominantní operátory, kteří vládnou českému trhu, zdánlivě dolehl tlak, jaký nepamatují. Silná slova zněla od předsedy vlády, přílišná vstřícnost vůči telekomunikační lobby dostatečně zdůrazněná komunikačním diletantismem podřízených byla důvodem pro výměnu ministra průmyslu. Regulátor vystupoval asertivněji než kdy jindy. Jako by se schylovalo k velké bouřce s potenciálem zavedené pořádky když ne smést, tak aspoň důkladně změnit. A výsledek?

Česko je stále na chvostu mezinárodních srovnání. Ať už jde o cenu, kterou zákazníci za volání a dnes především internet platí, nebo o to, jak intenzivně datové služby využívají. Nezměnila se ani hloubka propasti mezi firemními zákazníky, kteří si užívají výhodných nabídek, a domácnostmi, které na vyúčtování vidí násobné částky. Ťafku dostalo jen ministerstvo průmyslu, které pod novým vedením už nešlo operátorům na ruku a "shodou okolností" právě ono jako první ústřední úřad dostalo při vyjednávání nové smlouvy výrazně horší nabídku. Přitom jiná ministerstva se mohla chlubit tím, jak levně volají i "datují", a šetří tak veřejné rozpočty.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru