Během skoro tři čtvrtě roku od chvíle, kdy ohlásil v rodném Jablunkově kandidaturu na prezidenta, se bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš z politického řemesla něco naučil.

Zatímco ještě na jaře byl rozpačitý, teď dává návštěvníkům od začátku besedy v divadelním sále jihlavského domu kultury najevo, že nepřišli na konferenci či sympozium, ale přímočarou prezidentskou kampaň. Stejně tak není pochyb, kdo je hlavním terčem jeho důrazných a častých výtek.

"Třídění, nálepkování obyvatel, třeba na kavárny, ať už pražskou nebo jihlavskou, je nedůstojné. Stejně tak reprezentace v zahraničí, když není konzultována s vládou. Pak jsme v cizině za pitomce," hřímá štíhlý osmašedesátiletý muž už v průběhu úvodní řeči, ve které představuje své hlavní teze.

Vestoje, v padnoucím šedém obleku, doplněném botami a páskem moderní okrově hnědé barvy, vypadá ve formě. A publikum si toho všímá. "Sluší mu to, dá se na něj aspoň dívat," šeptají si dvě postarší dámy ve čtvrté řadě.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Reportér HN navštívil čtyři besedy podle posledních průzkumů i mínění expertů hlavních protikandidátů současného prezidenta Miloše Zemana.
  • Jiří Drahoš ukázal, že už mu není proti srsti útočit na hlavního soupeře.
  • Pavel Fischer je stále spíše solidním úředníkem, diplomatem a pedagogem než politickým hráčem.
  • Michal Horáček dokáže své posluchače nejlépe pobavit.
  • Mirek Topolánek má zase nejvíce energie.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.