Na návsi v restauraci Pod Lípou ho znají všichni. Není divu. Vojnův Městec poblíž Žďáru nad Sázavou má zhruba sedm stovek obyvatel a lidé se tu nejen zdraví, ale ledacos o sobě i vědí.

Jenže fakt, že místní podnikatel Radek Koten začal dělat kariéru ve velké politice, jim dlouho unikal. "On byl vždycky takový tichý, slušný, nenápadný, do hospody nezašel. Já ho možná dva roky neviděl, přitom bydlíme kousek od sebe. A pak ho najednou najdu na prvním místě kandidátky u Okamury," říká asi šedesátiletý muž v montérkách, který zná Kotena od dětství. Není jediným, jehož sousedův překotný nástup do vysoké politiky zaskočil.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Novopečený šéf bezpečnostního výboru Poslanecké sněmovny Radek Koten (SPD) je v domovské obci Vojnův Městec i okolí považován za solidního podnikatele.
  • Obyvatelé malé vsi na Vysočině o něm hovoří jako o nenápadném, pracovitém muži, který se věnuje své firmě a rodině, v obci do politiky nezasahuje.
  • To, že se muž, který rád poslouchá Karla Kryla, kapely Kabát i Ortel, objevil na prvním místě kandidátky SPD v kraji, bylo proto pro mnohé překvapením.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.