Titul Živnostník roku v různých kolech soutěže vyhrávají stále častěji lidé, kteří jsou takzvaně "na volné noze". Podle poradce podnikatelů Roberta Vlacha, který toto ocenění získal v Moravskoslezském kraji před šesti lety, je to také proto, že možnost dělat sám na sebe je dnes rovnocenná práci ve firmě a špičkový odborník často vydělá více sám, než když pracuje pod firmou.

"Freelancing se stal trendem po roce 2008, kdy firmy začaly více poptávat služby odborníků externě. Dnes se některé společnosti dokonce posunuly tak, že nabízejí úvazky, které působí jako práce na volné noze, dávají flexibilní pracovní dobu, možnost vybírat si projekty atd.," říká Vlach. Takové podmínky podle něj mladí uchazeči o zaměstnání čím dál častěji v práci chtějí. "Je možné, že za pět let bude tato forma práce pro firmy naprosto běžná," domnívá se.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Poradce podnikatelů Robert Vlach říká, že lidé na volné noze v Česku jsou čím dál spolehlivější a zodpovědnější.
  • Mezi nejsložitější momenty v podnikání patří nastavení ceny za práci.
  • K odstranění nejistoty podle Vlacha pomůže i prevence rizik.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru