Cyklus "P2P" nebo "Procure to Pay" nebo také "Purchase to Pay" je komplexní proces pro efektivní řízení nákupu zboží a služeb v podnikové i veřejné sféře. Propojuje vzájemně provázané a navazující podnikové procesy a činnosti související s nákupem - od zadání požadavku a výběru dodavatele přes objednávku a uzavření smlouvy po převzetí zboží a platbu. Těchto procesů se účastní nebo na nich spolupracují různá oddělení a osoby v různých rolích. Typicky se jedná o žadatele a příjemce nakupovaných produktů či služeb, jejich manažery v roli schvalovatelů, pracovníky nákupu v roli koordinátorů dodávek a pracovníky finančních oddělení v roli zpracovatelů souvisejících finančních a účetních transakcí. Složitosti celého cyklu s sebou nesou potenciální rizika z hlediska nákladů, efektivity a dodržení zákonných povinností.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.