Visutá lávka pro pěší v pražské Troji, která se v sobotu odpoledne zřítila a zranila čtyři lidi, nebyla jediným zchátralým pražským mostem. Nešťastná událost naplno ukázala jeden z problémů, který vedení hlavního města musí nyní urgentně řešit. Už loňská analýza Technické správy komunikací ukázala, že v Praze je přes sto z celkových více než 600 mostů ve špatném nebo rovnou havarijním stavu. A řada z nich je přitom v horší kondici, než jak odborníci vyhodnotili před pádem trojskou lávku z 80. let.

Zchátralé přitom nejsou jen jiné další můstky pro chodce, ale i některé velké dopravní stavby jako Libeňský most, most Legií, Palackého nebo Barrandovský most. "Musíme do nich sáhnout. Byly stavěny obdobnými technologiemi ve zhruba stejnou dobu a teď přichází čas, kdy je musíme všechny začít opravovat," řekl HN náměstek pražské primátorky pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD). Dodává ale, že velké opravy už jsou v plánu delší dobu a nereagují na nejnovější nehodu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.