Důvěra Čechů v ekonomiku opět narostla. Dokazuje to rekordně vysoký objem půjček na nákupy. Jen za minulý měsíc si domácnosti od bank napůjčovaly 10,6 miliardy korun. To je více než kdykoli předtím v prosinci nebo v listopadu, tedy v období předvánočních nákupů. V říjnu byl objem nových spotřebitelských půjček o celou pětinu vyšší než před rokem, banky tedy letošek hodnotí velmi úspěšně.

Podle statistiky ČNB si domácnosti od ledna do října nabraly nové úvěry za 98,66 miliardy korun. Znamená to, že se bankám na těchto půjčkách letos podařilo rozpůjčovat vůbec nejvíc peněz v historii.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.