Německý koncern Siemens nabídne na frankfurtské burze přibližně čtvrtinu akcií své divize Healthineers, jež vyrábí zdravotnické přístroje, včetně špičkových počítačových tomografů. Primární emise plánovaná na první pololetí příštího roku může podle expertních odhadů vynést nejméně deset mi­liard eur.

Půjde tak o největší primární úpis (IPO) v Německu od roku 1996, kdy své akcie veřejnosti nabídl Deutsche Telekom.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Největší evropský průmyslový konglomerát Siemens nabídne v první polovině příštího roku akcie své zdravotnické divize Healthineers.
  • Obchodovat se s nimi bude na burze ve Frankfurtu a plánovaná primární veřejná nabídka (IPO) bude v Německu zřejmě největší od roku 1996, kdy akcie na burze nabídl Deutsche Telekom.
  • Divizi Healthineers, která vyrábí zobrazovací a diagnostické přístroje, by nabídka mohla ohodnotit na 40 miliard eur (1,02 miliardy Kč).

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru