Přes 70 procent Finů je připraveno bránit svoji zemi i v případě, že by výsledek případného konfliktu byl nejistý. Zaujímají tento postoj nejen na základě historické zkušenosti z války se Sovětským svazem, ale i dlouhodobého výcviku a přípravy celé společnosti, kde nemá úspěch ani současná ruská propaganda definovaná jako součást hybridní války.

Finsko je příkladem odolné společnosti, z níž by si mělo vzít příklad i Česko. To zaznělo na debatě v rámci výroční konference pražského Aspen Institute Central Europe a Hospodářských novin.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.