Právě teď se v největší vinařské firmě v Česku rozhoduje o tom, jaký bude mít rok. Bohemia Sekt se nyní nachází v klíčové fázi roku, kdy se už ví třeba to, kolik se prodalo svatomartinského vína, a relativně přesně se také tuší, kolik si Češi na silvestra koupí bublinek. "Každý rok ekonomika naší firmy závisí na prosinci, v posledních šesti týdnech roku uděláme třicet procent celoročních prodejů," říká v rozhovoru pro HN ředitel Bohemia Sektu Ondřej Beránek.

Prosincová špička se konkrétně ve firmě projevuje i tak, že zatímco v první polovině roku zaměstnanci ve výrobě pracují běžně čtyři dny v týdnu na nižší počet hodin, v druhé půlce roku je už standardem pětidenní pracovní týden a delší pracovní doba než klasických osm hodin. Bohemia Sekt je lídrem trhu, sedm z deseti lahví šumivého vína vypitého v Česku pochází ze sídla této společnosti ve Starém Plzenci.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Největší tuzemská vinařská firma Bohemia Sekt očekává, že letošek bude historicky rekordním rokem v prodeji šumivých vín.
  • Společnost bude mít zřejmě podobné tržby jako loni, výpadku divize lihovin navzdory.
  • Ředitel Bohemia Sektu Ondřej Beránek v rozhovoru pro HN komentuje z pozice prezidenta Vinařské unie i řadu témat celého trhu. Předpokládá například, že o moc víc svatomartinského už se prodávat nebude.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.