Zatím jen málo poslanců vstoupilo do nové sněmovny tak razantně jako občanský demokrat Václav Klaus mladší. Skoro jednomyslně se stal šéfem školského výboru, přestože by nejraději změnil vše, co vláda za poslední čtyři roky udělala. Poutá na sebe pozornost i tím, že na poměry v ODS má pochopení pro některé kontroverzní názory SPD Tomia Okamury. Evropskou unii považuje za organizaci, kterou nelze změnit.

HN: Co všechno vám ve školství vadí?

Pamlsková vyhláška, změna financování regionálního školství, větší byrokratičnost maturit. Také zákon o pedagogických pracovnících mi přijde hypertrofovaný. Když to shrnu, tak bych víceméně zrušil všechny novely, které přišly za poslední čtyři roky. Nevidím ani jednu přínosnou.

Máme jiné problémy: obrovský přebytek středních škol, klesající nebo stagnující úroveň českých deváťáků.

Máme problémy v tom, že peníze daňových poplatníků nekončí ve školách u učitelů, máme problémy, že velká část mladé generace míří na vysoké školy.

Tento sektor strašným způsobem roste a musíme debatovat, jakým způsobem to financovat, aby byl systém udržitelný, nebo jestli chceme, aby sto procent lidí studovalo do 26 let a měli tři vysoké školy.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.