Velké rodiny jsou dnes vnímané jako rarita. "Nejnormálnější" je mít dvě děti. Podle údajů Českého statistického úřadu z roku 2011 (novější nejsou k dispozici) je dvojnásobných matek skutečně nejvíc − 40 procent. Naopak pět a víc dětí má asi jedno procento žen.

Mnohonásobní rodiče jsou v lepším případě považováni za výstřední, v horším za nezodpovědné podivíny. Nejčastěji je vysoký počet dětí spojován s romským etnikem, které klade rodinu v žebříčku hodnot tradičně vysoko, nebo s křesťanskou komunitou. Ta je opravdu plodnější. Podle údajů z roku 2011 má tři a více dětí pětina věřících žen, mezi katoličkami dokonce skoro čtvrtina, ale zhruba jen jedna desetina žen bez vyznání.

Zatím jste si přečetli méně než 5 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.