Po šesti týdnech od voleb do Poslanecké sněmovny má jejich vítěz Andrej Babiš pohromadě všechny kandidáty na ministry ve své menšinové vládě.

Ve čtvrtek v Radiožurnálu potvrdil, že ministryní financí se má stát dosavadní náměstkyně úřadu Alena Schillerová, ministerstvo průmyslu má řídit manažer Siemensu v Česku Tomáš Hüner a ministryní práce a sociálních věcí se podle všeho stane současná radní pro zdravotnictví Středočeského kraje Jaroslava Němcová.

Příští středu jmenuje prezident Miloš Zeman lídra hnutí ANO premiérem a další středu se jmenování dočkají také ostatní členové kabinetu. Babiš zatím pro svou menšinovou vládu hledá podporu, ale na získání důvěry ve sněmovně bude mít dost času. Bude mít k dispozici zřejmě tři pokusy.

Podle informací HN je mezi čtrnácti kandidáty několik zajímavých jmen, o nichž se dosud nemluvilo. Ministrem zemědělství má být podnikatel v zemědělství a potravinářství Jiří Milek, dlouholetý generální ředitel společnosti Úsovsko − její firmy vyrábí například müsli tyčinky Fit nebo sušenky Bersi. Na post ministra vnitra pak míří Lubomír Metnar, který už v minulosti v tomto resortu působil a nyní dělá v holdingu mi­liardáře Jana Světlíka. Ve vládě budou také čtyři ženy. Karla Šlechtová přejde z křesla ministryně pro místní rozvoj na obranu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.