V indickém Hajdarábádu máte v podstatě dvě možnosti. Buď hned po příletu usoudíte, že jste se ocitli někde mezi skládkou a obrovským staveništěm, a okamžitě odjedete kamkoliv do civilizace, kde běžné věci fungují nikoliv v horizontu let, ale třeba minut. Nebo se v kongresovém paláci, kde nyní probíhá Světové podnikatelské fórum GES 2017, zasníte a před vaším vnitřním zrakem se objeví budoucí hypermoderní světové centrum IT, kde o přízeň soupeří firmy, jako jsou Google, Facebook, Microsoft, Amazon či Verizon. Díky nim část Hajdarábádu začíná tuto představu naplňovat už nyní, protože zde tyto společnosti již sídlí ve futuristických budovách projektovaných světovými architekty, které obklopuje zeleň a kde čistota není jen slovo.

"Chtěl bych vzkázat podnikatelům celého světa: Investujte v Indii. Chtěl bych, aby se každý z vás podílel na příběhu rychle rostoucí ekonomiky Indie. Připomínám, můžete se spolehnout na naši podporu," řekl patnácti stovkám přítomných byznysmenů ze sto padesáti zemí všech kontinentů indický premiér Naréndra Módí. Největší světové setkání podnikatelů GES 2017 se poprvé koná v zemi jižní Asie a poprvé se jej účastní více žen podnikatelek než mužů.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru