Už delší dobu je možné v nápojových automatech Very Goodies, které patří společnosti Karlovarské minerální vody (KMV), koupit kromě lahve vody Mattoni i lahev limonády Pepsi. Její výrobce v Česku automaty neprovozuje a KMV, kterým Mattoni patří, zase nemají vlastní kolové nápoje. Propojení těchto značek může být už brzy ještě těsnější. Skupina Karlovarské minerální vody podle informací HN jedná o převzetí aktivit amerického koncernu PepsiCo v Česku, na Slovensku a v Maďarsku.

Šlo by o spojení největší domácí firmy na českém nápojovém trhu a společnosti, která je dvojkou na trhu globálním, ale v Česku se jí výrazněji uspět nedaří.

Infografika

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.