V nemocnicích nejen léčí a zachraňují životy, ale každoročně tu také nechtěně poškodí kvůli pochybení zdravotníků stovky pacientů. Podle lékaře Davida Marxe, který se kvalitou a bezpečím ve zdravotnictví zabývá, je chybou myslet si, že nemocnice je stoprocentně bezpečné místo. "Znám třeba případ z Česka, kdy pacient zemřel na anafylaktický šok jen proto, že v tubičce na léky zbyly mikroskopické částečky po předchozí pilulce pro jiného pacienta, na niž byl alergický," uvádí.

Není proto náhoda, že žebříček nemocnic, který společnost Health Care Institute sestavuje v Česku už dvanáctým rokem, se v prvé řadě zabývá bezpečím pacientů − hospitalizovaných i těch v ambulancích. Jak říká výkonná ředitelka projektu Lenka Černíková, právě bezpečí je tím, co se v posledních letech v českých nemocnicích změnilo nejvíce.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.