Průměrně inteligentní student položí otázku Googlu a do tří vteřin dostane odpověď. Nadprůměrně inteligentní student položí Googlu lepší otázku a obdrží možná zajímavější odpověď. V obou případech je to ale mnohdy odpověď zavádějící. Vyžaduje kritickou analýzu a schopnost dobře se rozhodnout, zda ji při řešení problému použít, nebo ne. Kvalitní škola studenty učí, jaké otázky klást, kde hledat správné odpovědi a jak se v nich orientovat. Ta nejlepší vám ukáže, že ptát se jinak než doposud přinese ty nejzajímavější inovace.

Průměrně či nadprůměrně inteligentní student ze sociálně znevýhodněného prostředí má jiné starosti. Často zůstává v zajetí existenčních otázek, kterými se trápí jeho rodina. K čemu mu pomůže sociální stipendium? Intelekt můžeme přirovnat k žárovce do reflektoru v divadle. Některé žárovky svítí méně, některé mimořádně. Světelný výkon však nezaručí, že s ním na divadelních prknech dokážete divy. Potřebujete se naučit, jak jej používat, ale hlavně dostat příležitost, abyste si to vůbec zkusili. Váš talent zrozený pro roli osvětlovače v Národním divadle jinak nikdo neobjeví. Co když tu příležitost dostanete? Co když se tu svou žárovku budete učit používat od mistra? Myslím, že s ní dokážete doslova zázraky. A často i tehdy, pokud nejste žádný "lumen".

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.