Čeští architekti a developeři jsou často osamělí pionýři, kteří vytvářejí nahodilé projekty, aniž by přemýšleli o tom, jak zapadají do svého okolí. Tak hodnotí stav tuzemského stavitelství uznávaná architektka a partnerka nizozemského studia LEVS architecten Marianne Loofová, která letos předsedala mezinárodní porotě České ceny za architekturu.

Právě podobné soutěže podle ní mohou otevřít debatu o kvalitě zdejší architektonické produkce a přispět k jejímu zlepšení. "Česko by se mělo začít víc soustředit na urbanismus a územní plánování, klást větší důraz na udržitelnost a aktivněji zapojit do diskuse o architektuře veřejnost a zastupitele," říká Loofová.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.