David Halata za sebou zavírá branku a přehazuje si černou koženou brašnu z jedné ruky do druhé. Tentokrát se návštěva pacienta obešla bez útoku domácího zvířectva. Ne vždy má ale venkovský lékař takové štěstí. "Bez těžké brašny se neobejdete, něčím se ubránit musíte," říká a dodává, že problémem nejsou jen hlídací psi. Takový rozzuřený kohout prý dokáže téměř dva metry vysokému lékaři vyskočit až k ramenům.

Doktor Halata je už přes deset let praktickým lékařem v podhorské vesnici Hošťálková na Valašsku. Ordinaci převzal po svém otci.

Řada jeho pacientů si ho pamatuje jako mimino v kočárku, pečuje o své spolužáky i kamarády.

Mezi venkovskými lékaři zatím Halata patří k mladým výjimkám.

Jako předseda pracovní skupiny venkovského lékařství se ale snaží mimo jiné o to, aby mladých absolventů zamířilo do ordinací mimo velká města víc.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.