Za příspěvek na pomoc seniorům získáte recept

Vůně jídla vyvolává vzpomínky. U seniorů s demencí je vzpomínání obzvlášť důležité. Organizace Sue Ryder spustila projekt Babiččina kuchyně, jenž je součástí jejich tradiční předvánoční aktivity, a to charitativního on-line kalendáře. Princip je každý rok stejný. Na 24 polích si dárci vyberou oblíbený recept lidí z domova pro seniory Sue Ryder a přispějí tak na pomůcky a služby, jako jsou chodítka, tréninky paměti či jeden měsíc péče o zvířecí terapeuty. "Jídlo jsme zvolili také z toho důvodu, že jde o téma s přesahem, snadno uchopitelné a přístupné všem generacím. Naši senioři se ve svých hovorech k jídlu často vracejí," doplňuje Hana Fišerová, vedoucí individuálního dárcovství Sue Ryder.


Květiny od pacientů s epilepsií

Sociální podnik Aranžérie je zakázková květinová dílna, která zaměstnává lidi s epilepsií a tím je aktivně zapojuje do života. V Aranžérii vytvářejí takto nemocní lidé profesionální květinové vazby na zakázku. V rámci Giving Tuesday organizace vyzývá lidi, aby navštívili kavárny, které s podnikem spolupracují. Vyjádří tím podporu místům, která si své dodavatele vybírají i podle sociálních dopadů. Návštěvníci tam najdou informace o Mezinárodním dni dárcovství a dobrovolnictví a také o tom, co vše zaměstnanci v Aranžérii umí. Lidé, kteří si až do 20. prosince přijdou zakoupit květiny se slevou, tak podpoří organizaci.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.