Co znamená pojem udržitelná energetika? A proč se tak jmenuje výzkumný projekt?

Udržitelná energetika znamená, že Česká republika i okolní země budou mít i nadále dostatek energie a její dodávky budou bezpečné a spolehlivé, že zvolíme vhodný mix zdrojů i za použití obnovitelných zdrojů. Součástí mixu by však měla být určitě i jaderná energetika, s níž má Česká republika dlouholeté zkušenosti, šedesát let, a to ze tří důvodů. Za prvé umíme elektrárny stavět, za druhé provozovat a za třetí zvládáme dále rozvíjet jaderné technologie, aby byly co nejbezpečnější a nejspolehlivější. Česko je jednou ze zemí, kde je znalostní infrastruktura v oblasti jaderné energetiky s ohledem na velikost země největší. Nová generace jaderných expertů potřebuje cíle, aby si své znalosti udržela a mohla je rozvíjet, jinak bychom za pár let nebyli schopni jaderné elektrárny provozovat. Tím cílem je další rozvoj jaderné energetiky u nás.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.