Nejbližší budoucnost ve vytápění rodinných domů bude i v příštích letech určována třemi základními parametry: cenou vstupních energií nutných k výrobě tepla, náklady na pořízení topné soustavy a výší tepelné ztráty objektu. Vzhledem k neustálému vývoji cen na trhu s energiemi, objevování nových zdrojů i systémů nelze označit žádný z topných systémů za více či méně perspektivní.

Trend využívání obnovitelných zdrojů energie souvisí především se závěry pařížské klimatické konference, jejíž snahou je zabránit globálnímu oteplování. "Podle provedených studií je pro naplnění cílů uzavřené dohody zapotřebí, aby po roce 2050 již nebyly produkovány nové emise oxidu uhličitého. Budoucnost tak patří biomase, bioplynu, tepelným čerpadlům, popř. elektrickému vytápění ve spojení s výrobou elektřiny z obnovitelných zdrojů a její akumulací. Do popředí se dostávají také elektrické sálavé - velkoplošné - otopné systémy," vysvětluje Jiří Hejčík z Energetického ústavu strojní fakulty Vysokého učení technického v Brně.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.