Umíme podnikatelské a obchodní příležitosti nejen vyhledávat, ale rychle je i využívat, hlásá PPF v první větě textu, jímž popisuje svoji strategii. Překvapivé vyvrcholení přetahované o Škodu Transportation opět ukázalo, že se Petr Kellner jen tak zbůhdarma nevytahuje.

Když se ukázalo, že i pro ženicha z východu, čínskou CRRC, mohou být některá dědictví privatizačního modelu známého jako česká cesta nestravitelným soustem, přišli na řadu čeští dravci. Ten s největší chutí na dluhy poháněnou expanzi, Daniel Křetínský, se Škodou Transportation dlouho spolupracuje.

Už to vypadalo, že je ruka v rukávě, aby si nakonec v pátek, symbolicky v den, kdy svět jako každý rok zachvátilo slevové šílenství, s majiteli plácl Kellner. I on kupoval ve slevě.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Stane se z Petra Kellnera průmyslník?
  • Nebo je převzetí nejvýznamnějšího výrobce lokomotiv a tramvají v zemi spíše "nákupem za účelem dalšího prodeje"?
  • A co bude dál s multimiliardovým obchodním spojenectvím s Danielem Křetínským?

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru