Už čtvrtým rokem ničí kůrovec lesy zejména na severní Moravě. Podle úřadů i řady expertů je to největší kalamita, která v posledních stoletích lesy v českých zemích postihla. Na dříve sytě zelených úbočích na Bruntálsku a v dalších částech severní Moravy a Slezska je nyní nespočet stromů s jehličím narezavělé barvy, lesy už úplně zmizely z tisícovek hektarů. Šéfové státních lesů, které v oblasti převažují, nyní čelí kritice, že napadené stromy nenechali vytěžit včas, a umožnili tak další šíření drobného černohnědého brouka. Stát, který už na Moravě přišel kvůli znehodnocování svých lesů a klesající ceně dřeva nejméně o půldruhou miliardu korun, se až nyní odhodlal k první akci. Poslal do lesů na severu Moravy inspektory České inspekce životního prostředí (ČIŽP), kteří by měli zjistit, jak se státní podnik Lesy České republiky s kůrovcovou kalamitou vypořádává a jestli ji nepodcenil.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.