Prostřednictvím služby na sdílení bytů a domů Airbnb se v Praze každý rok ubytují stovky tisíc turistů, kteří za bydlení utratí miliardy korun. Podstatná část z nich přitom dorazí do metropole letadlem. A právě na ně cílí nový start-up Be Prague, který na ruzyňském letišti Václava Havla otevírá svůj stánek. V něm si cizinci budou moct vyzvednout klíče od bytu, v němž mají domluvené nocování, budou si tam moct pronajmout přenosný wi-fi router, aby mohli být neustále připojení k webu, poradí jim s dopravou.

"Hodně si od toho slibujeme," říká jeden ze zakladatelů projektu Rudolf Čihák. Be Prague je dalším příkladem toho, jak se kolem Airbnb rozvíjí samostatný podnikatelský ekosystém. To samé platí třeba i pro firmu Seven Keys, která spravuje pro majitele byty, jež se přes americkou aplikaci nabízejí. A zároveň je Be Prague testovacím balonkem Čihákova inovačního studia IdeaSense: "Dosud jsme v naprosté většině dělali projekty pro jiné firmy, to bychom ale do budoucna chtěli změnit a naše vlastní start-upy by měly představovat větší část našich aktivit."

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?