Prostřednictvím služby na sdílení bytů a domů Airbnb se v Praze každý rok ubytují stovky tisíc turistů, kteří za bydlení utratí miliardy korun. Podstatná část z nich přitom dorazí do metropole letadlem. A právě na ně cílí nový start-up Be Prague, který na ruzyňském letišti Václava Havla otevírá svůj stánek. V něm si cizinci budou moct vyzvednout klíče od bytu, v němž mají domluvené nocování, budou si tam moct pronajmout přenosný wi-fi router, aby mohli být neustále připojení k webu, poradí jim s dopravou.

"Hodně si od toho slibujeme," říká jeden ze zakladatelů projektu Rudolf Čihák. Be Prague je dalším příkladem toho, jak se kolem Airbnb rozvíjí samostatný podnikatelský ekosystém. To samé platí třeba i pro firmu Seven Keys, která spravuje pro majitele byty, jež se přes americkou aplikaci nabízejí. A zároveň je Be Prague testovacím balonkem Čihákova inovačního studia IdeaSense: "Dosud jsme v naprosté většině dělali projekty pro jiné firmy, to bychom ale do budoucna chtěli změnit a naše vlastní start-upy by měly představovat větší část našich aktivit."

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru