Prostřednictvím služby na sdílení bytů a domů Airbnb se v Praze každý rok ubytují stovky tisíc turistů, kteří za bydlení utratí miliardy korun. Podstatná část z nich přitom dorazí do metropole letadlem. A právě na ně cílí nový start-up Be Prague, který na ruzyňském letišti Václava Havla otevírá svůj stánek. V něm si cizinci budou moct vyzvednout klíče od bytu, v němž mají domluvené nocování, budou si tam moct pronajmout přenosný wi-fi router, aby mohli být neustále připojení k webu, poradí jim s dopravou.

"Hodně si od toho slibujeme," říká jeden ze zakladatelů projektu Rudolf Čihák. Be Prague je dalším příkladem toho, jak se kolem Airbnb rozvíjí samostatný podnikatelský ekosystém. To samé platí třeba i pro firmu Seven Keys, která spravuje pro majitele byty, jež se přes americkou aplikaci nabízejí. A zároveň je Be Prague testovacím balonkem Čihákova inovačního studia IdeaSense: "Dosud jsme v naprosté většině dělali projekty pro jiné firmy, to bychom ale do budoucna chtěli změnit a naše vlastní start-upy by měly představovat větší část našich aktivit."

V článku se dále dozvíte

  • Společnost IdeaSense rozjeli Rudolf Čihák a Kateřina Ailová v roce 2012.
  • Velkým firmám pomáhají s inovacemi, pracují třeba pro Komerční banku nebo Českou spořitelnu.
  • Nyní spouští i vlastní start-upy, aby už nebyli tolik závislí na korporacích.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru