Stát se pouhé čtyři roky po vstupu do politiky protokolárně třetím nejvyšším ústavním činitelem v zemi je v dnešních nerevolučních časech husarský kousek. Třiačtyřicetiletému Radku Vondráčkovi, od středy novému předsedovi Poslanecké sněmovny, se povedl tak hladce, že to může vypadat jako náhoda. Leč není. Na svou strmou politickou kariéru si advokát z Kroměříže zadělal mnohem dřív, než se v roce 2013 upsal hnutí ANO.

Absolvent kroměřížského gymnázia a později Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně od mládí vynikal společenským založením, díky kterému snadno získával přátele. Vazby z té doby mu pomáhaly nejen jako spolumajiteli úspěšné kroměřížské advokátní kanceláře Vondráček a Opatrný, ale i v roli podnikatele.

"Poznal jsem ho už na gymnáziu, byl o ročník níž," říká Jaroslav Fránek, s nímž Vondráček v červenci 2010 napůl založil poradenskou společnost IWWAL consulting, která se specializovala na získávání dotací.

"Ve firmě byl hlavně kvůli své právní aprobaci, ale také jsem léta znal jeho pozitivní vztah k lidem, vstřícnost a snahu o domluvu. To byla jeho doména," vyzdvihuje Fránek Vondráčkovy předpoklady pro byznys.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.