Tradiční den velkých slev, kterými se obchodníci v západním světě snaží zaujmout zákazníky a přimět je nakupovat, připadá právě na dnešek.

Především v USA a v Kanadě berou nakupující obchody "útokem". Výrazně zlevněná bývá elektronika, móda nebo nábytek. K akci se připojují velké řetězce, e-shopy a poskytovatelé služeb. Letecký dopravce Ryanair letos například nabídl půl milionu letenek za cenu začínající na 10 britských librách (285 korun). Na stejnou částku zlevnila ubytování řada hotelů v turisticky oblíbených městech, jako jsou Budapešť, Barcelona nebo Istanbul. Snímek ukazuje, jak se loni v brazilském Sao Paulu poprali lidé o televize.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru