Tradiční den velkých slev, kterými se obchodníci v západním světě snaží zaujmout zákazníky a přimět je nakupovat, připadá právě na dnešek.

Především v USA a v Kanadě berou nakupující obchody "útokem". Výrazně zlevněná bývá elektronika, móda nebo nábytek. K akci se připojují velké řetězce, e-shopy a poskytovatelé služeb. Letecký dopravce Ryanair letos například nabídl půl milionu letenek za cenu začínající na 10 britských librách (285 korun). Na stejnou částku zlevnila ubytování řada hotelů v turisticky oblíbených městech, jako jsou Budapešť, Barcelona nebo Istanbul. Snímek ukazuje, jak se loni v brazilském Sao Paulu poprali lidé o televize.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru