V loňské prezidentské kampani Donald Trump sliboval tvrdá obchodní a ekonomická opatření proti Číně, kterou označil za "ekonomického nepřítele" USA. Od Trumpova nástupu do Bílého domu ale zatím žádné konkrétní kroky nepřišly. Ani Trumpova nedávná návštěva v Pekingu nepřinesla žádné dohody, které by směřovaly ke snížení obrovského deficitu USA ve vzájemném obchodu s Čínou. Schodek, který loni činil 347 miliard dolarů, se naopak letos zvýší na odhadovaných 370 miliard.

"Je to prostě tak, že prezident je v tomto ohledu naprostý papírový tygr," kritizoval prezidenta Charles Schumer, vůdce demokratů v Senátu. Podle listu Wall Street Journal byl však bezproblémový průběh Trumpovy návštěvy v Pekingu jen klidem před bouří. Bílý dům je podle deníku připraven proti Číně obchodně zaútočit hned na několika frontách.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Trumpův Bílý dům zatím nepodnikl žádné obchodní kroky vůči Číně.
  • Podle listu Wall Street Journal má už ale prezident Trump na stole návrhy konkrétních opatření.
  • Čeká jen, až Kongres schválí reformu daní. První akce proti Číně by tak mohly přijít už v lednu 2018.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.