Rozpočet Vojenské zdravotní pojišťovny zatěžují nevýhodné smlouvy z minulosti. Ředitel Josef Diessl chce proto s některými partnery co nejdříve vyjednat nové podmínky.

"Ne vždy můžeme říct, že těch 17 mi­liard, které ročně posíláme poskytovatelům zdravotní péče, je podloženo správnými smluvními vztahy," přiznává Diessl, jenž vedení pojišťovny převzal letos v březnu.

Má na mysli například pražskou kliniku Proton Therapy Center. Další zdravotnická zařízení, s nimiž vyjednává o nové podobě kontraktu, zatím jmenovat nechce. Diessl věří, že se smlouva s protonovým centrem změní od ledna příštího roku.

Klinika, v níž se léčí onkologicky nemocní pacienti, je podle Diessla připravena upravit podmínky tak, aby výše úhrad odpovídala postavení VoZP v systému. Vojenská pojišťovna je se svými 700 tisíci klientů třetí nejmenší. Protonovému centru ale posílá zdaleka nejvíc peněz a suma rok od roku roste. Za letošek to bude přes 250 milionů korun.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.