Dětský fond Organizace spojených národů UNICEF vyvíjí drony, které dokážou zmapovat situaci v krizové oblasti nebo na místo doručit léky a další humanitární pomoc. Projekt je jednou z řady inovací, na nichž pracují digitální týmy fondu po celém světě. Podle šéfa německé pobočky UNICEF Christiana Schneidera, jenž v příštím týdnu vystoupí na Dárcovském summitu v Praze, jsou právě chytré technologie pro rozvoj neziskového sektoru klíčové. Řada organizací je však zatím neumí dostatečně využít.

"Neziskové organizace by se měly učit od úspěšných digitálních firem, jako jsou Amazon nebo Google. Inspirovat se ale mohou i řadou start-upů, které přicházejí s nepřeberným množstvím chytrých řešení," říká Schneider, který prostřednictvím UNICEF pomáhá dětem v nouzi už téměř 20 let.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.