Podíl žen ve vedení stoupl jen mírně. Česko zaostává za průměrem

Ženy jsou v orgánech společností zastoupeny stále jen v malé míře. Jejich množství celosvětově vzrostlo o tři procentní body celkem na 15 %, předsednické funkce ale zastávají z 96 % muži. Ukazuje to páté vydání reportu Ženy ve vedení (Women in the Boardroom), který mapuje situaci v 64 zemích světa včetně České republiky. Ta zůstává s 9% zastoupením žen ve vedení za globálním i evropským průměrem (23 %).

"V České republice neexistuje právní regulace, která by tuto problematiku upravovala, přesto u nás podíl žen ve vedení v posledních letech vzrostl," říká Jan Spáčil, vedoucí partner advokátní kanceláře Deloitte Legal. "Otázkou je, zda je regulace řešením a měla by reálný dopad. Zavedení kvót u nás nemá příliš podporu, návrh směrnice Evropského parlamentu zavádějící 40% podíl žen ve vedení by se u nás týkal jen několika málo společností, a navíc stále není jasné, zda bude schválen," dodává Spáčil.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.