V jednom z románů Frederika Forsytha se plánuje velké spiknutí. Všichni důležití členové saúdskoarabské vládnoucí rodiny mají být pozváni na stadion a tam postříleni. Protože to je jediná možnost, jak změnit uzavřené saúdskoarabské království, jež je největším vývozcem ropy na světě a kde vládne královská rodina ve spojení s radikální muslimskou sektou wahhábitů, která kontroluje školství i celou společnost.

Dnes se zdá, že ke změně není třeba královskou rodinu vybít. Přichází zevnitř. Má dokonce svoje jméno, Mohamed bin Salmán, přezdívaný pro své široké pravomoci pan Všechno. Od letošního léta je následníkem trůnu, chce návrat "umírněného" islámu a "tolerance" místo nyní panujícího striktního wahhábismu. Jeho dílem je povolení ženám řídit auta, plán vybudovat ze Saúdské Arábie moderní ekonomiku, která už nebude tak závislá na ropě, i zavedení západního kalendáře místo islámského, jež loni posunulo zemi z roku 1437 do roku 2016.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.