Senátní Výbor pro záležitosti Evropské unie jednomyslně doporučil, aby Česko podpořilo tvrdší pravidla pro povolování čínských investic. Ta nedávno navrhla Evropská komise kvůli obavám z toho, že se Číňané snaží dostat například k citlivým technologiím.

"Je to dobrá iniciativa," tvrdí předseda výboru Václav Hampl (za KDU-ČSL). Podle něj je "potenciálně znepokojivé, že Česko žádný takový systém nemá, a případným rizikům tak necháváme otevřené dveře." Postoj výboru pro EU ještě musí schválit celý Senát. Vláda pak jeho pozici zohlední při přípravě svého vlastního postoje k bruselskému návrhu.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.