Nebyl zdaleka jediným, kdo na Balkáně před pětadvaceti lety uvedl do chodu orgie krutosti namířené proti muslimským Bosňanům. Zločineckou společnost mu v tom dělali Radovan Karadžić, Biljana Plavšičová, jakož samozřejmě zdálky z Bělehradu jejich nejvyšší vůdce Slobodan Milošević. Leč byl to právě generál Ratko Mladić, který to celé měl na starosti po operativní stránce. Tribunál v Haagu jej včera odsoudil k doživotnímu trestu odnětí svobody. V Bosně to přijali se zadostiučiněním, ale zároveň to znovu vyvolalo zármutek nad oběťmi. Na snímku žena truchlí − krátce po vynesení včerejšího rozsudku − u památníku srebrenické genocidy v obci Potočari ve východní Bosně.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru