Nebyl zdaleka jediným, kdo na Balkáně před pětadvaceti lety uvedl do chodu orgie krutosti namířené proti muslimským Bosňanům. Zločineckou společnost mu v tom dělali Radovan Karadžić, Biljana Plavšičová, jakož samozřejmě zdálky z Bělehradu jejich nejvyšší vůdce Slobodan Milošević. Leč byl to právě generál Ratko Mladić, který to celé měl na starosti po operativní stránce. Tribunál v Haagu jej včera odsoudil k doživotnímu trestu odnětí svobody. V Bosně to přijali se zadostiučiněním, ale zároveň to znovu vyvolalo zármutek nad oběťmi. Na snímku žena truchlí − krátce po vynesení včerejšího rozsudku − u památníku srebrenické genocidy v obci Potočari ve východní Bosně.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru