Od voleb uplynul měsíc a máme tu první hmatatelný politický důsledek. Poslanecká sněmovna si vybrala nového předsedu − Radka Vondráčka z vítězného hnutí ANO. Byl zvolen velkou většinou 135 hlasů. Gratulujeme. Takže je tu logická − a vlastně jediná podstatná otázka: Lze z toho vyvozovat, že se Andreji Babišovi podaří získat i důvěru pro jeho vládu?

Mimochodem Davida Klimeše: Rok, kdy se demokraté rozhodli prohrát ve velkém stylu

Na jednu stranu je pravda, že volba předsedy sněmovny a hlasování o důvěře vládě jsou odlišné disciplíny. Ale na straně druhé si nelze nevšimnout, že ve sněmovně začíná fungovat hlasovací mašina, jejímiž součástkami jsou ANO, SPD a KSČM. Hlasy těchto stran byl zvolen nejen předseda sněmovny Vondráček, ale před ním také předseda imunitního výboru komunista Grospič. A stejné strany se chystají hlasovat i pro obsazení postu šéfa bezpečnostního výboru okamuristou Kotenem. To není jen tak. Nejjednodušší vysvětlení je, že v Česku začala úřadovat trojka Babiš−Okamura−Filip, přičemž je jasné, kdo z nich je a bude šéf.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru