Nečekaný začátek mělo setkání českého prezidenta Miloše Zemana s ruským premiérem Dmitrijem Medveděvem. Místo obvyklé výměny diplomatických zdvořilostí Zeman požadoval, aby se premiér distancoval od článku na stránkách armádní televize Zvezda, kde jeho autor psal, že by Československo mělo být vděčné za invazi sovětských vojsk v roce 1968. Premiér Medveděv ujistil českého prezidenta, že článek rozhodně není oficiální pozicí Ruské federace.

"Mám pro vás dárek, který není tak příjemný, jako tomu obvykle bývá," prohlásil na začátku setkání Zeman, když předával ruskému premiérovi kopii článku. Český prezident jeho obsah odsoudil již při zahájení česko-ruského podnikatelského fóra a nešetřil silnými slovy. Text je podle něj činem "novinářského šílence s vylízaným mozkem" a urážkou českého národa.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.