Společnost Siemens oznámila, že po celém světě propustí 6900 lidí, z toho zhruba polovinu v Německu. Na tamní politické scéně otřesené krachem jednání o nové koaliční vládě tím vyvolala velké pozdvižení. Odboráři sdružení v mocném svazu IG Metall už organizují protesty a hrozí masovými stávkami.

Tvrdý zásah se týká divize Power & Gas, vyrábějící velké plynové turbíny pro elektrárny. Celosvětová poptávka po nich prudce klesla, neboť energetika se stále více spoléhá na malé (decentralizované) zdroje, zatímco podíl velkých elektráren na výrobě proudu se snižuje.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.