Společnost ES firmy, která zneužívala podobnosti se jménem katalogu firem na Seznamu, se přejmenovala. Nyní používá název ES katalog, nicméně praxe získávání tisíců korun od podnikatelů za bezcenné služby firmě zůstala.

Způsob, jakým peníze z klientů dostávala, je založen na cílené manipulaci s informacemi a jednoduché zaměnitelnosti slov. Zástupci ES firmy volali podnikatelům figurujícím v katalogu Firmy.cz (známém jako sFirmy pod Seznamem) s nabídkou uzavření nové smlouvy. Ti ji chápali jako prodloužení své prezentace na Seznamu a až z faktury zjistili, že smlouvu uzavřeli s úplně jiným subjektem. ES katalog má dnes řádově tisíce položek ve své databázi.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.