Digitální zadávání veřejných zakázek v České republice je stále v nedohlednu. Evropská unie přitom počítá s elektronizací procesu jejich zadávání do roku 2020. Zatímco některé státy osmadvacítky − jako třeba Finsko, Švédsko nebo Itálie − mají proces elektronizace téměř hotový, Česká republika je teprve na začátku. Jejím cílem je zvýšit míru přehlednosti a transparentnosti hospodářské soutěže.

V Česku tomu mělo pomoci vybudování jednoho společného elektronického "tržiště"; místo toho je vývoj systému předmětem boje mezi ministerstvem pro místní rozvoj (MMR) a soukromými provozovateli elektronických nástrojů. Kvůli tlaku na dokončení Národního elektronického nástroje (NEN) tak ministerstvo jako gestor zákona o veřejných zakázkách samo porušuje jeho podmínky.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.