Po zdlouhavých jednáních předstoupil v neděli večer Christian Lindner před německé novináře. Měl připravené poznámky na papíře, ale mluvil spatra a krátce.

"Je lepší nevládnout vůbec než vládnout špatně." Bylo jasno: rozhovory o německé vládní koalici ztroskotaly a Lindner jako šéf liberálních svobodných (FDP) je tím, kdo je opouští.

Osmatřicetiletý vůdce FDP byl v předvolební kampani terčem vtipů na sociálních sítích. Na stranických billboardech byla jeho černobílá tvář s několikadenním strništěm: prý připomínal více modela, který propaguje novou značku parfému, než politika, který chce uspět ve volbách.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.