V Tělovýchovné jednotě Ostrava přemýšlejí, jak každý měsíc zaplatí 300 tisíc korun za energie. V rozsáhlém areálu se kromě tenisových kurtů nachází třeba i hala na judo nebo gymnastiku. "Začátek topné sezony jsem musel pozdržet o 14 dní. Uvažoval jsem, kde ještě ušetřit, protože energie zaplatit musíme. S některými údržbáři jsem proto ukončil pracovní poměr," říká ředitel jednoty Tomáš Staníček.  Situace je podle něj kritická.

Za týden by úředníci ministerstva školství měli přijít s plánem, jak v příštím roce rozdělit do sportu miliardy korun. Po kauzách, které přísun peněz sportovcům provázely letos, jde o mimořádně sledovanou událost a nervozita roste. Sportovní kluby a tělovýchovné jednoty si stěžují, že ani měsíc před koncem roku nevědí, o kolik peněz budou moci v příštím roce žádat a za jakých podmínek. Ministerstvo žehrá na nedostatek úředníků ve sportovním úseku, začínají se vyhrocovat i vztahy mezi jednotlivými sportovními svazy.

Do toho všeho stále probíhá vyšetřování bývalého šéfa Fotbalové asociace Miroslava Pelty nebo České unie sportu (ČUS) a jejího předsedy Miroslava Jansty, kteří jsou obviněni z toho, že měli s rozdělením státních peněz manipulovat.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.