Ráno vstát brzy, připravit snídani a svačinu pro své děti a s tím nejmladším jít do školky, kam musí stihnout nastoupit do určitého času. Odtud rychle na zastávku, aby stihli dopravu a byli v práci včas. Nějak takhle může vypadat ráno rodičů, kteří se vracejí zpátky do práce z rodičovské nebo mateřské dovolené. Zvládnout rodinu a kariéru zároveň není vždy jednoduché. Moderní podniky se jim snaží vycházet vstříc a zřizují dětské skupiny, koutky, firemní školky v blízkosti práce, přispívají na hlídání a nabízejí celou řadu dalších benefitů. Je to ostatně v zájmu zaměstnavatelů. Přicházejí o zaškolené odborníky a nahradit je není vždy levná záležitost. Některé firmy proto matkám a otcům nabízejí takové podmínky, aby se mohli vrátit na své původní pozice co možná nejdříve.

Tímto směrem jde i antivirová společnost Avast. Zde vedení zřídilo dětský koutek, který funguje už dva roky. V podniku zároveň vznikl dobrovolnický spolek Avast Mums, v jehož rámci manželky zaměstnanců organizují dva dny v týdnu pro děti celodenní program. Připravují školky vaření nebo cestovatelské dny, učí děti hudbě nebo výtvarné činnosti. Rozvíjejí všechny složky tak, jak tomu bývá v klasické školce. "Vznik spolku Avast Mums jsme podpořili, protože víme, že každý rodič se cítí v práci lépe, když má možnost, aby za ním přišla rodina a děti na návštěvu, a nemusí se stresovat v případě, že mu například vypadne hlídání," říká Michaela Mojžíšová, HR manažerka firmy Avast, a dodává, že nejde jen o benefit pro její kolegyně, ale i pro kolegy, na kterých je prý opravdu vidět, že si možnost mít svoje ratolesti nablízku užívají.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.