Rok a půl čekaly české úřady na informace, co je vlastně špatně s tureckou elektrárnou Adularya, na kterou stát půjčil kolem 12 miliard korun, a jak se dá problém vyřešit. Nyní je požadovaná analýza konečně hotová. A jediné, co je zatím jasné, jsou miliardové ztráty pro státní kasu.

Ze zprávy, se kterou se měly HN možnost seznámit, vyplývá, že si dostavba elektrárny vyžádá další investice. Ty se mohou pohybovat od vyšších stovek milionů až po tři miliardy korun. Nejistota, kolik bude dostavba stát, se navíc může negativně promítnout do ceny, za kterou se dá projekt prodat.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Podnik Vítkovice Power Engineering tvrdil, že za problémy turecké elektrárny, na kterou stát půjčil 12 miliard, může špatné uhlí z blízkého dolu.
  • Podle studie je ale za vším špatně navržený kotel od Vítkovic a rakouské firmy Andritz.
  • Na elektrárnu začínají přicházet první nabídky, které jsou ale zatím výrazně nižší, než kolik státní ČEB na elektrárnu půjčila.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru