Ten nejdůležitější boj, s rakovinou, Jana Novotná ve svých devětačtyřiceti letech prohrála. Ale určitě i v tomhle zápase nechala všechno. Tak jako na tenisovém kurtu. V čem za nejlepšími hráčkami své generace zaostávala v míře talentu, to vynahradila nezměrnou pílí. A často musela vyhrát hlavně sama nad sebou. Kdo by si nepamatoval její psychický kolaps a usedavý pláč ve finále Wimbledonu roku 1993! O pět let později to už byla jiná Novotná. V semifinále porazila Martinu Hingisovou, tehdejší suverénku. Nezaváhala ani ve finále. A tím vstoupila mezi největší české sportovkyně historie. Kéž by se tím, co na kurtu dokázala − a hlavně jak to dokázala! −, stala inspirací pro své nástupkyně, z nichž některé sportu zdaleka nedávají tolik co Novotná.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru