Projekty finančně dostupného bydlení se ve vyspělých zemích zaměřují na důstojné řešení bytového problému méně majetných občanů. Nejde ale o byty pro sociálně nejslabší. Zpravidla se jedná o nájemní bydlení pro ty, kteří představují hlavní část ekonomicky činné městské populace − domácnosti se středním příjmem, například mladé rodiny, rodiny zaměstnanců státní správy nebo zdravotnictví, učitelů či seniorů.

Myšlenku, pro kterou se v angličtině vžil termín "affordable housing", pomáhá v Česku prosazovat Paul Vincent Koch, zakládající člen Agentury pro finančně dostupné bydlení (AFDB). Čechonizozemec Koch coby bývalý ředitel ING Real Estate Developmentu stál za některými výraznými projekty v Praze − stavbou Tančícího domu nebo za obchodně-administrativní revitalizací centra Anděl.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Čechonizozemec Paul Vincent Koch je bývalý ředitel ING Real Estate Developmentu v České republice, Francii a dalších zemích.
  • V Praze se podílel například na vzniku komerčního centra Anděl nebo Tančícího domu.
  • Koch je dnes propagátorem myšlenky finančně dostupného bydlení, které se zaměřuje na cenově přijatelné řešení bytové otázky pro střední třídu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru