Projekty finančně dostupného bydlení se ve vyspělých zemích zaměřují na důstojné řešení bytového problému méně majetných občanů. Nejde ale o byty pro sociálně nejslabší. Zpravidla se jedná o nájemní bydlení pro ty, kteří představují hlavní část ekonomicky činné městské populace − domácnosti se středním příjmem, například mladé rodiny, rodiny zaměstnanců státní správy nebo zdravotnictví, učitelů či seniorů.

Myšlenku, pro kterou se v angličtině vžil termín "affordable housing", pomáhá v Česku prosazovat Paul Vincent Koch, zakládající člen Agentury pro finančně dostupné bydlení (AFDB). Čechonizozemec Koch coby bývalý ředitel ING Real Estate Developmentu stál za některými výraznými projekty v Praze − stavbou Tančícího domu nebo za obchodně-administrativní revitalizací centra Anděl.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru