Agentura pro finančně dostupné bydlení (AFDB), spolek odborníků na městský rozvoj, prosazuje koncept, který ve vyspělých západních zemích pomáhá řešit bytovou otázku střední třídě a jenž v tuzemsku zatím chybí.

Představitelé AFDB, mezi nimi někdejší mnohaletý ředitel ING Real Estate Developmentu Paul Vincent Koch, argumentují, že téměř třetinu českých domácností tíží náklady na bydlení − vydávají na něj více než 40 procent svých příjmů. A protože v Česku rostou podle statistik ceny bytů nejrychleji z celé Evropské unie, dostává se střední třída pod tlak, který ohrožuje kvalitu života i budoucí ekonomický růst.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Agentura pro finančně dostupné bydlení (AFDB) argumentuje, že růst cen bytů poškozuje střední třídu.
  • Finanční ředitel Finepu Havlas upozorňuje, že za růst cen bytů může částečně stát, protože zvýšil DPH a zpřísnil schvalovací požadavky.
  • Finep také upozorňuje, že snaha regulovaně zlevnit některé byty může vést k pokřivení trhu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru