Oscarovému režisérovi Woodymu Allenovi je z aféry hollywoodského producenta Harveyho Weinsteina "smutno". "Zároveň ale nechcete, aby to vedlo k atmosféře honu na čarodějnice, k atmosféře Salemu, kdy každý chlap, který v práci mrkne na ženu, najednou bude muset volat právníkovi, aby ho hájil," prohlásil pro BBC Allen, který s Weinsteinem spolupracoval například na snímku Vicky Cristina Barcelona.

Producent a spoluzakladatel věhlasné společnosti Miramax čelí obviněním ze závažnějších činů, než je pomrkávání na kolegyně. Několik hereček ho dokonce nařklo ze znásilnění, což producent, kterého kvůli skandálu vyhodila jeho vlastní firma The Weinstein Company, odmítá. Přiznal ale, že jeho chování způsobilo "mnoho bolesti".

Také Allen v minulosti odmítl obvinění z toho, že zneužíval svou adoptivní dceru. Jeho slova o pomrkávání nyní vzbudila povyk nejenom na sociálních sítích. "Prostě nemrkejte na ženy v práci. Jednoduché pravidlo: pokud byste to nechtěli zažít od spoluvězně, nedělejte to kolegyni," zněl jeden z twitterových vzkazů Allenovi a mužům obecně.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.