Málokdo čekal, že v Německu ani takřka po dvou měsících od voleb nevznikne vládní koalice. Křesťanští demokraté sice na celostátní úrovni ještě nikdy nevládli spolu se Svobodnými demokraty (FDP) a Zelenými, ale na státních úrovních už byla taková koalice, které se vzhledem ke stranickým barvám přezdívá "Jamajka", celkem běžným úkazem. Na snímku přichází kancléřka Angela Merkelová včera na další kolo koaličních jednání, konaných v Berlíně. Nejtvrdším oříškem se stalo hledání shody ve dvou otázkách. O kolik je třeba snížit množství energie produkované uhelnými elektrárnami. A jestli za lidmi, kteří utekli do Německa, ale nedostali status uprchlíka, mohou přicházet jejich rodinní příslušníci.

Související

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru